Sera Tarım Sanayi - Ofis: +90 242 259 59 66  Ziraat Mühendisi: +90 532 402 98 84

BİOEFFEKTORY FAYDALARI

BİOEFFEKTORY

Hümik asit türevlerinden üretilmiştir. Kullanılan taban malzemesinin üretim sürecinde kendi özelliklerini potansiyelleştiri ve daha etkin hale getirir.

Bitkilerinin hormanlarının uyarılmasını sağlayarak bitkilerin gelişme potansiyelini arttırır ve daha etkin hale gelmesine çözüm üretir.

Bitki Hormanları bitkinin topraktan besin değerlerini almasını düzenler ve zararlı maddelerden korunmasını sağlar.

Çiçeklenmeden sorumludur

Çiçeklerin verimliliğinden sorumludur

Bitkinin aromasından sorumludur

 

demo

ÇİÇEK OLUŞUMU VE VERİMLİLİK

Erik için çözelti çiçeklenmeden önce uygulanır. Buda çiçeğin miktarını arttırır. Aynı zamanda çiçekler daha verimli hale gelir daha iyi meyve verir. Arılarda sağlıklı çiçekleri sever.

demo

LİMONDA GELİŞİM

Çiçeklenmeden sonra iyi ve sağlıklı çiçeklerin hepsi meyveye dönüşür aynı zamanda bu meyvelerin çoğundan aromalı sağlıklı limonlar gelişir. En etkili çözüm için 3 haftada bir uygulanır

demo

KENDİNİ ZARARLI MADDELERDEN KORUMA

Pamukta her 3 haftada bir uygulanır. Bu bitkinin çiçeklenmesi zaman alır. Bu süreçte zararlı böceklere karşı savunmasızdır. Burda hiç böcek ilacı kullanılmamıştır. Pamuk tamamen zehirsizdir. Bu çözelti sinek istilasını önlemektedir.

demo

ŞEFTALİ AĞACI

Ağaçlar meyvelenmeden önceki ilk haftalarda suyun içinde ve aşırı soğukta kalır Çiçeklenmeden önce ilk defa bu çözelti uyhulanır sonrasında her 3 haftada bir Ağaçlar strei olağanüstü iyi bir şekilde atlatır hasatta aromalı verimli meyveler verir

demo

BESİN DEĞERİ DİNAMİĞİ

Soya bitkisi simbiyotikte azot bağlayıcı bakterilere eğimlidir. Bu azot direk bitkiye verilir. Bu simbiyotikte bitkide sentezin gerçekleşmesiyle bitki bakteriyi besler ve ona enrji verir Bu resimde olağan üstü bakteri oluşmuştur.

demo

VERİMLİLİK POTANSİYELİ / EKONOMİ

Çözeltinin düzenli aralıklarla 3 haftada bir kullanımında , toprağın sulanması halinde mantar ve böcek ilacı gereksizdir. Verim Potansiyelinide arttırır. Soldaki resimde mantar ve böcek ilacı olmadan serada yetiştirilir. Tüm bu süreçte sağlıklı ve aromatik domatesler hasat edilir. Ayrıca azotun %30 kullanıldı Sentetik fosfordan tamamen vazgeçildi. Fosfor genellikle toprakta bulunur, ancak bununla beraber her zaman bitki için önemliçözünmüş bileşikler arasında değildir. Çözelti olarak kullanılan araç bitkilerin kendi kendine toprakta çözünülülmesidir.

demo

STRES DİRENCİ

Buradaki resimde portakal doludan aşırı zarar görmüştür. Çiçeklenmenin başlamasıyla, doludan çok önce çözelti uygulaması başlatılmıştır. Bitki okadar yaşam doluyduki dolu yaralarını kendi kendine iyileştirdi. Biberde nispeten yüksek sıcaklıkta yetiştirildi Bitki tüm süreçte hayat doluydu ki stres semptomları göstermedi.

demo

HAYVAN HİJYENİNDE BİOEFFEKTORY

Sağlıklı hayvanın ahır hijyeni ile alakası yoktur. Buradaki şart sağlıklı bir şekilde serpmek Çözelti dışkılara püskürtülmesi ile doğal nemlendirme ortaya çıkar. Bununla beraber koku önlenir Ahırın kliması havası değişir iyileşir.

demo

BİOGAZ SÜRECİNDE BİOEFFEKTORY

Bioeffektory sürecini tamponlar (Biyoloji süreci) Bakterili metan oluşumunu uyarır eksik fermantasyonda ve madde devrini destekler.

demo

SULARIN TEMİZLENMESİNDE BİOEFFEKTORY

Gölet ve göller çoğunlukla kokar, biyolojik denge olmadığından. Bu bölümdeki topraklarda tarımla uğraşan çoğunlukla dengede kalmıyor. Çözeltinin bu alanlarda kullanımı göllere doğal den geakışını sağlar. Resimdeki sulak bölüm bu çözelti ile tedavi edilir. Bu süreçte nemlendirilir. Asıl malzemeden çok kez organik gübre ortaya çıkar. Kimi kombinazyonlarda ilacın bitkiye uygulanmasında tüm sentetik gübreden vazgeçilir. Topraktaki fosforu bitkinin kendisi çözelti ile çözer.

Category: 1-Bioeffektory

EMail Adresiniz Yayinlanmayacaktir. * Zorunlu Alanlar *

*

Call Now ButtonŞİMDİ ARA / CALL NOW
ArabicBulgarianChinese (Simplified)EnglishGermanHindiPersianRussianThaiTurkish